Czytelnia - Ogłoszenia

Ile stron powinna mieć magisterka?

2020-09-11 10:51:04

Wydawać by się mogło, że napisanie drugiej z prac dyplomowych tj. magisterki to bułka z masłem. Znamy już technikę i wiemy, jak formułować przypisy oraz na co zwracać uwagę. Sytuacja może wyglądać nieco inaczej, kiedy jesteśmy na studiach jednolitych magisterskich, gdyż będzie to pierwsza praca w naszym dorobku. Wtedy 5 lat na przygotowanie się, powinno wystarczyć. Jednak jedno z pytań pozostaje niezmienne - ile stron i jaką długość powinna mieć praca magisterska?

Dziewczyna przygotowuje się do pisania pracy magisterskiej.Magisterka - co to?

Jest to druga z prac dyplomowych, jakie przyjdzie nam napisać, jeśli zdecydujemy się kontynuować naszą karierę naukową po licencjacie. Będzie to też jedyna praca, w przypadku studiów jednolitych. Jej napisanie oraz zdanie egzaminu dyplomowego jest warunkiem do uzyskania tytułu magistra. Stanowi zwieńczenie studiów II stopnia lub jednolitych magisterskich. Daje przepustkę na studia trzeciego stopnia - doktoranckie.

Ile stron powinna mieć praca magisterska?

Tak samo, jak w przypadku pracy licencjackiej wymagana przez uczelnię długość pracy, zależy od decyzji poszczególnych wydziałów, instytutów i katedr. Ilość stron dla pracy magisterskiej może się zatem różnić nawet w obrębie jednego uniwersytetu. Dobrym przykładem są reguły przedstawiane przez Uniwersytet Warszawski. Katedra Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej oczekuje od swoich studentów od 70 do 120 stron. Tymczasem Wydział Lingwistyki Stosowanej sugeruje tylko minimalną liczbę stron tj. 60 stron tekstu własnego.

Najczęściej zalecana objętość pracy zawiera się między 110-150 tys. znaków liczonych ze spacjami

W niektórych przypadkach dziekan może zezwolić na przygotowanie pracy dyplomowej, która nie spełnia wymagań dotyczących objętości. W takiej sytuacji należy złożyć podanie o niestandardową długość pracy dyplomowej do odpowiedniego organu na danym wydziale lub do promotora.

Zobacz też: Jak zrobić przypisy w pracy dyplomowej?

Zaliczenie pracy

Najważniejszą z rzeczy, oprócz napisania pracy magisterskiej, jest sprawdzenie jej. Tytuł będziemy mogli zdobyć tylko, jeśli praca została przygotowana zgodnie z wymogami uniwersytetu. Ważne, by pamiętać o podpisywaniu źródeł, jakimi się posiłkujemy i na których opieramy swoją wiedzę, tak, by program antyplagiatowy nie zarzucił nam niesamodzielnej pracy.

Warto więc dokładnie zapoznać się z wymogami dotyczącymi pisania pracy, stawianymi przez uczelnię, przed przystąpieniem do jej wykonania. Oszczędzimy sobie stresu podczas obrony i żadne z zadanych przez komisję pytań nie sprawi nam trudności.

UK

Fot. Ivan Samkov z Pexels

Źródła: dziennikarstwo.uni.wroc.pl, old.psychologia.uni.wroc.pl, ils.uw.edu.pl, portal.uw.edu.pl

Słowa kluczowe: Praca magisterska - długość, Magisterka - ile stron?, Praca dyplomowa, Egzamin dyplomowy, Magisterka
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ile stron powinna mieć magisterka?

Oto jaką długość powinna mieć praca magisterska!

Praca
Co powinno zawierać zakończenie pracy licencjackiej?

Sprawdź, jak dobrze napisać zakończenie pracy dyplomowej.

Tłumaczenia przysięgłe - czym są i gdzie się je stosuje?

Sprawdź, czym różnią się tłumaczenia przysięgłe od zwykłych oraz jakie wymogi formalne trzeba spełniać, aby zostać tłumaczem.

Polecamy
Ostatnio dodane
Ile stron powinna mieć magisterka?

Oto jaką długość powinna mieć praca magisterska!

Praca
Co powinno zawierać zakończenie pracy licencjackiej?

Sprawdź, jak dobrze napisać zakończenie pracy dyplomowej.