Czytelnia - Ogłoszenia

Seminarium licencjackie online - jak wygląda zdalne pisanie pracy dyplomowej?

2021-02-17 12:53:09

Zmiany wprowadzone przez pandemię COVID-19 wyraźnie można odczuć, będąc studentem. Przyzwyczajenie się do nowych form prowadzenia zajęć było ciężkim zadaniem dla wszystkich członków społeczności uczelnianej. Szczególnie sprawa może wydawać się trudniejsza, kiedy dodatkowo mamy na głowie pracę dyplomową do napisania. Jak dobrze zorganizować się, żeby sprawnie napisać pracę licencjacką w trakcie semestru online?

Zobacz też: Jak wygląda obrona pracy licencjackiej?

Seminarium licencjackie online

W skrócie:

  • Warto skorzystać z możliwości indywidualnych konsultacji online z promotorem.
  • Wyznaczanie terminów oddania pracy może nas zmotywować do pisania.
  • Należy pamiętać o dostępie online do wielu naukowych publikacji.
  • W mailu do promotora warto używać odpowiednich zwrotów grzecznościowych.

Seminarium licencjackie online

Chociaż nie możemy spotkać się z naszym promotorem i bezpośrednio porozmawiać z nim twarzą w twarz o naszej pracy, nie zapominajmy o możliwości przeprowadzenia rozmowy online np. podczas trwania konsultacji danego naukowca. Dla wielu osób brak szansy na bezpośrednią konfrontację dotyczącej swojego tekstu, może być dość demotywujący, dlatego warto poprosić o indywidualną rozmowę z użyciem kamerki, podczas której będzie można przedyskutować dalsze pomysły na pisanie pracy. Dodatkowo postarajmy się przesłać fragment naszego tekstu wcześniej przed spotkaniem z naszym promotorem, tak, żeby móc również analizować to, co już się stworzyło.

Wyznaczenie i trzymanie się terminów oddania licencjatu

Motywującym czynnikiem do pisania pracy może być wyznaczanie i trzymanie się terminów oddania danych jej części. Niektórzy promotorzy sami odgórnie mogą nakładać takie daty, jednak jeśli nie zostały one wyznaczone, warto samemu zadbać o systematyczne przesyłanie kolejnych stron. Dzięki takiemu zabiegowi nie będziemy musieli pisać naszego licencjatu na ostatnią chwilę, będąc pod wpływem ogromnego stresu i presji czasu. Regularne oddawanie tekstu, spowoduje, że łatwiej będzie naszemu promotorowi wyłapać ewentualne błędy w pracy dyplomowej

Konsultowanie pracy dyplomowej przez maila

Wiadomo także, że nie każdy problem, jaki napotkamy podczas pisania pracy, będzie wymagał rozległego omówienia na spotkaniu online, dlatego pamiętajmy o możliwości wysyłania maili do naszego promotora. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sami znaleźć rozwiązania, wiadomość do profesora z uczelni może nam znacznie pomóc. W takiej sytuacji warto pamiętać o używaniu odpowiednich zwrotów grzecznościowych i czytelne opisanie problemu, którego dotyczy wiadomość. Dzięki temu wszelkie nasze wątpliwości mogą zostać wyjaśnione w dość szybki sposób.

Pisanie licencjatu podczas seminarium licencjackiego w wersji online nie musi oznaczać końca naszej motywacji. Należy patrzeć na pozytywy i możliwości, jakie daje nam zdalne pracowanie z domu. Nie tylko oszczędzamy czas na dojazdach, ale także, w związku z pandemią, zwrócono większą uwagę na wirtualny dostęp do wielu publikacji. Komunikowanie się poprzez maila i częstsza dostępność online sprawia, że szybciej możemy uzyskać potrzebne wskazówki, niż mogłoby to się dziać podczas zajęć stacjonarnych.

BS

fot. Vlada Karpovich z Pexels

Słowa kluczowe: studia, zajęcia online, seminarium licencjackie, praca dyplomowa zdalnie, kontakt z promotorem
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ocena pracy dyplomowej przez promotora
Ocena pracy dyplomowej - kto jej dokonuje i na czym polega?

Poznaj szczegóły jednego z ostatnich i najbardziej istotnych etapów dyplomowania!

Streszczenie pracy dyplomowej
Abstrakt w pracy dyplomowej - poradnik pisania

Streszczenie tekstu naukowego w kilku zdaniach to pewne wyzwanie.

Pisanie pracy dyplomowej
Seminarium licencjackie online - jak wygląda zdalne pisanie pracy dyplomowej?

Jak pandemia wpłynęła na kontakt z promotorem?

Ostatnio dodane
Ocena pracy dyplomowej przez promotora
Ocena pracy dyplomowej - kto jej dokonuje i na czym polega?

Poznaj szczegóły jednego z ostatnich i najbardziej istotnych etapów dyplomowania!

Streszczenie pracy dyplomowej
Abstrakt w pracy dyplomowej - poradnik pisania

Streszczenie tekstu naukowego w kilku zdaniach to pewne wyzwanie.